top of page

MONTÁŽ VINYLOVEJ PODLAHY

Montáž vinylovej podlahy sa dá previesť viacerými spôsobmi. Poznáme vinylové pásy ktoré nemajú clickový spoj a preto je nutné ich celoplošne lepiť, tieto bývajú zväčša v hrúbke 2-4mm a musia byť lepenmé na pevný a absolútne rovný povrch. Druhý typ vinylovej podlahy ktorý je odolnejší má clickový spoj a tento typ je možné pokladať plávajúcim spôsobom na podložku určenú pod vinylovú podlahu, a však ,,clcikový vinyl,, je možné takiež celoplošne lepiť na podklad. Clicková vinylová podlaha sa vyrába v rozpätí hrúbok 5-6mm čím je možné spracovanie podlahy heterogénnym spôsobom tj zložená z viacerých vrstiev čím sa dosahuje lepšej odolonosti a pevnosti podlahy.
 
Oba typy vinylovej podlahy je možné pokladať na podlahové vykurovanie, záleží od značky ktorá môže doporučovať svoju podlahu aj na elektrické podlahové vykurovanie. V zásade platí že clicková vinyl. podlaha je aj pri celoplošnom lepení lepšia medzi sebou zomknutá vďaka zámkovému spoju ktorý drží podlahu navzájom. Pri pásoch môže časom, alebo prudkou zmenou teploty dôjisť k miernemu odchýleniu lamiel. Vinylová podlaha sa pokladá jednoducho, dĺžka lemiel sa skracuje za pomoci pracovného noža a to rezom zo zadnej strany, následne sa zo strany dekóru zlomí a v narezanej časti sa podlaha hladko a presne oddelí. Dlhá strana sa zarovnáva pomocou priamočiarej píly.

 

Pokladka vinylovej podlahy s clickovým zámkovým spojom: Rýchlosť a jednoduchosť samostatnej montáže

Pri rekonštrukcii alebo výbere nového podlahovej krytiny je dôležité zvážiť nielen estetiku a trvanlivosť, ale aj proces inštalácie. Pokladka vinylovej podlahy s clickovým zámkovým spojom je jednou z najrýchlejších a najjednoduchších možností pre samostatnú montáž. Táto inovatívna metóda prináša množstvo výhod pre tých, ktorí sa rozhodnú pre vinylovú podlahu.

Jednou z hlavných výhod clickového zámkového spoja je rýchlosť montáže. Tento systém umožňuje jednoduché a efektívne spojenie dosiek bez potreby použitia lepidla alebo špeciálnych nástrojov. Jednoducho sa zasunie jedna doska do druhej pomocou zámkového systému, až kým nezapadnú presne do seba. Tento proces sa opakuje po celej ploche podlahy, čo vytvára pevné a spoľahlivé spojenie. S touto jednoduchou metódou môžete rýchlo a efektívne pokladať vinylovú podlahu bez potreby nájomného odborníka.

Samostatná montáž clickového vinylu má ďalšie výhody. Jednou z nich je flexibilita a možnosť prispôsobiť sa konkrétnym podmienkam a miestnosti. Dosky s clickovým spojom sú obvykle dostupné v rôznych formátoch a veľkostiach, čo umožňuje vytvoriť vlastný dizajn a prispôsobiť ich štýlu miestnosti. Môžete si vybrať z rôznych farebných a textúrových možností, aby ste dosiahli presne ten vzhľad, ktorý si predstavujete.

Ďalšou výhodou samostatnej montáže je úspora nákladov. Nebudete potrebovať profesionálneho inštalatéra, čo vám umožní ušetriť peniaze. Nemusíte platiť za ich prácu ani za dodatočné náklady na materiál alebo nástroje, ktoré by mohli byť potrebné pri tradičnej inštalácii. Sami si môžete plánovať a riadiť proces montáže, čo vám dáva väčšiu kontrolu a flexibilitu.

Vinylové podlahy s clickovým spojom sú tiež

známe svojou odolnosťou a trvanlivosťou. Kvalitné vinylové dosky sú vyrobené z odolných materiálov, ktoré odolávajú škrabancom, opotrebeniu a poškodeniu. S pravidelnou údržbou a starostlivosťou môže byť vaša vinylová podlaha dlhodobo krásna a odolná.

Vzhľadom na výhody rýchlej a jednoduchej samostatnej montáže clickového vinylu je táto metóda stále populárnejšia medzi majiteľmi domov a do-it-yourself nadšencami. Ponúka nielen jednoduchosť, ale aj možnosť dosiahnuť vynikajúce výsledky bez profesionálnej pomoci. Takže ak hľadáte efektívny a pohodlný spôsob, ako zmeniť vzhľad vašej podlahy, clickový vinyl je skvelou voľbou.

Montáž_vinylovej_podlahy
bottom of page