top of page

SKLADBA PODLAHY

Ochranná nášlapná PUR vrstva v hrúbke 0,55mm

Dekoračná fólia

Stredová nosná vinylová časť 

Sklotextílna stabilizačná mriežka

Protiťahová stabilizačná štrukturovaná vrstva

vinyl_podlaha

CLICKový VINYL

Clicková vinylová podlaha je určená na plávajúci spôsob položenia, najčastejšie v celkovej hrúbke 5mm . Tento typ sa montuje rovnako ako napr. laminátová podlaha tj. kročajová podložka v hrúbke 1,5-2mm určená pre vinylové podlahy, táto podložka má väčšiu hustotu a zároveň lepšiu pevnosť ktorú si vinylová podlaha vyžaduje. Každý výrobca vinylovej podlahy má zväčša v ponuke aj svoju podložku pod podlahy. Vlhkosť podkladu by mala byť vyhovujúca podloženiu rovnako aj rovinnosť na 2m dĺžku by nemala presiahnuť 3-4mm. Tieto podmienky sú rovnaké aj pre laminátovú podlahu. 
Je nutné dodržať dilatácie pri stenách, každý výrobca uvádza iný rozmer dilatácie. Dilatáciu pri stene prekryje soklová lišta. Pri ,,holej,, vinylovej podlahe ktorá nemá sklotextílnu stabilizačnú mriežku je nutné dodržať väčšinou dilatáciu až 15mm, pri heterogénnej (vrstvenej) vinylovej podlahe vo vyššej kvalite výrobca uvádza len 6mm. Už podľa tohoto rozmeru môžete predvídať ako veľmi sa podlaha bude rozpínať vplivom zmeny teplôt. Doporučený rozmer položený v jednom kuse je 6x8m. Pokiaľ je miestnosť dlhšia ako 8m je potrebné urobiť cez šírku miestnosti dilatačnú medzeru a prekryť ju prechodovou lištou aby podlaha mohla pracovať. Pri podlahovom vykurovaní je tento pohybu podlahy častý, práve preto je nutné dbať na výber podlahy a sklotext. mriežkou.

Vinylové podlahy s clickovým spojom je možné aj celoplošne lepiť na podklad (betónový poter, nivelizovanú vrstvu...). Podlaha by mala mať na spodnej strane stabilizačnú vrstvu so štruktúrou pre lepšie uchytenie lepidla. Celoplošné lepenie nám dovoľuje položiť v celku celý pôdorys bytu-domu bez nutnosti dilatácie medzi miestnosťami. Jediná dilatácia ktorá sa musí dodržať je pri stenách.
 
Pri oboch spôsoboch pokládky je výmena poškodenej lamely možná. Podlaha položená na podložku sa rozoberie od kraja steny až po poškodenú lamelu vinylovej podlahy, vymení sa za novú a položí sa podlaha späť ako pri prvotnej montáži. V prípade celoplošného lepenia sa poškodená lamela vyreže orezávacím nožnom v spoji, vyberie sa pośkodený kus. Na novej lamele sa odrežú spoje, ktoré nám pri vkladaní do položenej podlahy budú prekážať a nová lamela sa znova celoplošne nalepí.

 

Aké sú výhody clickového vinylu: Zlepšený komfort a tichá podlaha

Pri výbere podlahového krytu je dôležité zvážiť nielen estetiku a trvanlivosť, ale aj praktické výhody, ktoré ponúka. V tomto ohľade je clickový vinyl skvelou voľbou. Systém clickovej pokládky prináša množstvo výhod, ktoré zlepšujú kročajový komfort a vytvárajú tiché prostredie vo vašej domácnosti.

Jednou z hlavných výhod clickového vinylu je jeho plávajúci systém pokládky. To znamená, že podlaha je položená na podložke, nie je pevne prilepená k podkladu. Tento systém umožňuje flexibilitu a jednoduchosť pri inštalácii. Clickový systém zaručuje presné a spoľahlivé spojenie dosiek, čím sa minimalizuje riziko nepravidelností alebo škáry medzi nimi. Takýto spôsob inštalácie znižuje aj náklady a čas potrebný na pokládku, čo je pre mnohých domácností veľkou výhodou.

Okrem jednoduchej inštalácie poskytuje clickový vinyl tiež významné výhody v oblasti komfortu. Položenie podláh na podložke zvyšuje kročajový komfort pri chôdzi po podlahe. Podložka mierne tlmi zvuk a absorbuje vibrácie, čo robí chôdzu pohodlnejšou a menej namáhavou pre vaše nohy. To je obzvlášť dôležité v miestnostiach s vyššou premávkou, kde chcete minimalizovať zvukovú prenosnosť a znížiť hlučnosť. Clickový vinyl je tiež známy svojou tichou povahou. Materiály použité pri výrobe týchto podláh majú vlastnosti, ktoré eliminujú zvuky pri chôdzi a zmiernia ozvenu v miestnosti. Toto je obzvlášť prínosné v bytoch alebo domoch s viacerými podlažiami, kde chcete minimalizovať hluk a rušenie v okolí. Ďalšou výhodou clickového vinylu je jeho odolnosť voči vlhkosti. Vďaka použitiu vodeodolných materiálov je vhodný pre miestnosti, ako sú kúpeľne a kuchyne, kde je prítomná voda a vlhkosť.

ŠTRUKTÚRA A VZHĽAD

vinylová_podlaha_skladom
francúzske_podlahy
vinylové_podlahy_click
Prirodzený vzhľad povrchu vinylovej podlahy je taktiež veľmi dôležité kritérium na ktoré je nutné dbať pri výbere novej podlahy. Štrukturované povrchy imitujúce kartáčované drevo majú aj protišmikovú funkciu čo pre malé deti, seniorov, alebo domácich miláčikov môže mať zásadný vpliv pre denno denné fungovanie v domácnosti.
vinylová_podlaha_alsafloor

PRIRODZENÁ V DRÁŽKA

bottom of page